İşkura Bağlı Olarak Devlet Okullarında Çalışan Güvenlik Görevlileri İşlerinde Süreklilik İstiyor | İmaj Haber : İmaj Haber
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 3°C
Kar Yağışlı

İşkura Bağlı Olarak Devlet Okullarında Çalışan Güvenlik Görevlileri İşlerinde Süreklilik İstiyor

İşkura Bağlı Olarak Devlet Okullarında Çalışan Güvenlik Görevlileri İşlerinde Süreklilik İstiyor
04.04.2020
2.861
A+
A-

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağlı olarak devlet okullarında çalışan güvenlik görevlileri işlerinde süreklilik istiyor.

Her yeni eğitim- öğretim yılının başında işkura başvuran özel güvenlikler yaptıkları başvuruların ardından. Kura ve mülakat gibi aşamalardan geçerek geçici olarak okullarda göreve başlıyorlar. Haziran ayının sonuna gelindiğinde ise çalıştıkları işlerinden 24 ay kuralı nedeniyle ayrılmak zorunda kalıyorlar.

Toplum yararına proje kapsamında çalışan özel güvenlikler. Telegram uygulamasında oluşturdukları TYP MEB Güvenlik görevlileri gurubunda bir araya gelerek sorunlarını ve isteklerini yetkili mercilere duyurmak için bir araya geldiler.

Okulların Korona virüs salgınından dolayı kapalı olduğu şu günlerde, bulunduğu İl Vali liklerinden gelen görevlendirme ile hastane acil servisinde göreve başlayanlar oldu.

Valilik oluru ile Hastane acillerinde görevlendirilen özel güvenlikler den biri olan S. Livaneli:
“Devletimizin bize ihtiyaç duyduğu her alanda seve seve hizmete varız. Covid19 ile mücadele için birçok Okul güvenliği hastanelerde etkin bir şekilde güvenlik ve koruma hizmeti veriyor. “dedi.

Livaneli amaçları doğrultusunda birlikte hareket etmekten memnuniyet duyduklarının Okul güvenliklerinin işlerinde süreklilik kazanmaları adına elimizden gelen herşeyi yapacağız.
Halihazırda MEB e bağlı devlet okullarında öğretmen , öğrenci ve kurum çalışanlarına güvenlik hizmeti veren Okul güvenliklerimiz, her yıl aynı sorunlarla uğraşmaktan bıktı. Bir eğitim yılı boyunca sekiz ay çalışabiliyoruz. Haziran”dan sonraki üç ay boyunca işsiz olduğumuz için mağdur duruma düşüyoruz. Aramızda tek başına ev geçindirip, çocuk okutmaya çalışan arkadaşlarımız var.

Bizler görevini seve seve yerine getiren güvenlik işçileriyiz. Devletimizden tek isteğimiz işimizde sürekliliktir. Aynı şartlarla çalışmaya talibiz. Yeter ki aynı Okulda süresiz, devamlı olarak çalışmaya devam edelim. “dedi.

Özel güvenlikçiler Derneği Batman il temsilcisi Servet CANSAĞ da okul güvenliklerinin sorun ve isteklerini duyurmak için TYP MEB Güvenlik telegram gurubuna katılarak üyelere mücadelelerinde tam destek verdi.

Yine aynı gurubta bayan güvenlik görevlilerinin temsilcisi olan Meliha Aslan konuyla ilgili şu sekilde konuştu:
“ Bizler okullarımızda görev aldığımız ilk birkaç ayda okulda okuyan öğrenci ve öğretmenleri, okula sürekli gidip gelen velileri, okulun çevresinde öğrenciye ve kuruma zarar verebilecek kişileri tanıyarak bunların önüne geçmek için önlemler almaya başlıyoruz.

Takdir edersiniz ki binlerce öğrencinin okuduğu kurumlarda dikkatli davranmak ve onlara gelebilecek zararları hızlıca ortadan kaldırmakla görevliyiz. İşimizi severek yapıyoruz. Ancak sürenin geçici olması motivasyonumuzu ciddi anlamda etkiliyor. Her yıl güvenliğin değişmesi güvenlik anlamında ciddi zafiyetler doğuruyor.

Okul güvenliği gibi süreklilik arz eden bir programda geçici işçi vasfıyla çalışmak bizleri tedirgin ediyor. Bizler çalıştığımız okullarda aynı şartlarda sürekli olarak çalışmak istiyoruz. Öğretmen ve öğrenciler güven içinde geleceğe yön verebilsinler diye üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. “

Gurupta katılımcı olan bir diğer güvenlik görevlisi Çınar B.; “ Ülkemizin korona virüs ile savaştığı şu kötü günlerde okullarımız kapalı olduğundan bazı güvenlik arkadaşlarımız geçici görevlendirme ile hastane, belediye karantina merkezleri vb. kurumlarda görevlendirildik. Elbette üzerimize düşeni seve seve yapacağız. Görevimizin başındayız. Ülkemize hizmet vermeye devam ediyoruz. “ dedi.
Gurup üyelerinden Şirin hanım ise sosyal medyada paylaştığı video ile karantina günlerinde okul güvenliklerinin iş başında olarak devletimize destek olduğunu belirterek, yetkili mercilere işlerinde süreklilik istediklerini hatırlattı. Gurubun birde sloganı var “okul güvenliğine sahipçık”
Özelgüvenlik heryerde Görmezden gelme.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.