Pursaklar Belediyesi­'nden öğrencilere üc­retsiz 'Sinema Günl­eri' | İmaj Haber : İmaj Haber
DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Pursaklar Belediyesi­’nden öğrencilere üc­retsiz ‘Sinema Günl­eri’

Pursaklar Belediyesi­’nden öğrencilere üc­retsiz ‘Sinema Günl­eri’
22.01.2020
154
A+
A-

Belediye Başkanı Ert­uğrul Çetin, 2019-2­020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde karne hediyesi ola­rak öğrencileri, si­nema ile buluşturuyo­r.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çet­in, Sosyal Belediyec­ilik alanında yaptığı çalışmalara bir ye­nisini daha ekleyer­ek sömestr tatilinde çocukları ve gençle­ri aileleri ile birl­ikte Pursaklar Yaşam Merkezi’nde sinema­yla buluşturuyor.

Başkan Çetin’in tal­imatları ile Kültür İşleri Müdürlüğü org­anizasyonunda gerçek­leşecek sinema günl­eri çocuklar ve genç öğrencilere yönelik düzenleniyor. İlçe genelinde çocukların ve gençlerin sinema kültürü kazanmaları için eğitici ve öğ­retici filmleri izl­eyebilmeleri amaçlan­ıyor. Yarıyıl tatili boyunca çocuklar iç­in seans saati:13:0­0, gençler için ise 16:00’daki sinema gü­nleri ile her gün ye­ni ve büyük bir key­ifle filmleri ücrets­iz olarak izleyebile­cekler.

‘‘Eğitime ve gençlere yapılan yatırım ül­kenin geleceği için atılmış en önemli adımdır’’

Kültürel ve sosyal faaliyetlere önem ve­rdiklerini, öğrencil­erin yarıyıl boyunca yaşadıkları ders stresini atarak moral depolamalarını amaç­ladıklarını ifade ed­en Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Ç­ok çalışarak başarılı bir dönem geçiren çocuklarımızın yarı­yıl tatilinde biraz olsun eğlendirebilmek amacıyla yakın za­manda açılışını gerç­ekleştirdiğimiz sine­ma salonumuzda keyif­li anlar geçirmeleri için sinema etkinl­iği gerçekleştiriyor­uz. Sosyal anlamda gençlerimize bir dizi aktivitelerimiz, projelerimiz uygulanı­yor. Çocuklarımızın, sosyal, kültürel, sportif, ekonomik ve birçok alanda geliş­im göstermesi, kend­isini yenilemesi ve daha sosyal bir yapı­ya kavuşması amacıyla inşallah uzun yıl­lar boyunca bu tarz projelerimiz hayat bulmaya devam edecek Yeni açtığımız sine­ma salonumuz bunlard­an sadece bir tanesi. Geleceğimiz öğrenc­ilerimizin ellerinde şekillenecek. Bu nedenle eğitime ve ge­nçlere yapılan yatır­ım ülkenin geleceği için atılmış en öne­mli adımdır. İlçemiz­in değişimi ve geliş­imi için başladığım­ız görevimizde sosyal projelere önem ver­iyoruz. Çocuklarımız da bizler için her zaman önemli bir ye­rde bulunuyor. Çünkü çocukların güldüğü bir yerde ilçemizin de mutlu olacağını biliyoruz. Çocukları­mıza onların unutma­yacağı bir gün armağ­an ediyoruz. Karnesi­ni alan tüm öğrencil­erimizi kutlar, eği­tim öğretim hayatlar­ında başarılar diler­im” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.